אודות

חוגגים חתונה או בר מצווה? מזל טוב!

בין אם תחגגו את האירוע אתנו ובין אם תחגגו אותו במקומות אחרים, כאן תקבלו את כל המידע הדרוש לעריכת אירוע שבת חתן בצורה הטובה והיעילה ביותר.

 

מטרת האתר היא אחת – לגרום לכם להבין שאם מתכננים את האירוע נכון ומראש, אפשר לעבור אותו בשלום ואפילו ליהנות ממנו מאוד. ראשית נסביר ששבת החתן הינו מנהג נפוץ מאוד אצל רוב הציבור מכל העדות כמעט. נהוג לחגוג אותה פעמיים – בפעם הראשונה בטקס הבר המצווה ובפעם השנייה אחרי טקס הכלולות. אמנם אמרנו שרבים חוגגים את היום הזה, אך לא רבים יודעים איך נהוג לחגוג את האירוע ומה הם המנהגים המיוחדים ליום זה.

אז מה מחכה לנו באתר?

נתחיל בהסבר של מה זה בכלל שבת חתן ומהיכן הגיע המנהג הנפוץ. נבין מה ההבדל בין שבת חתן לבין שבת חתן בר מצווה. נלמד איך מקובל לחגוג את שבת החתן והאם גם כאן יש הבדלים בין העדות השונות.

באתר תוכלו לראות אילו אלטרנטיבות עומדות בפנינו לפני עריכת הטקס. איזה מאכלים נהוג להגיש לאורחים, נענה לכם על השאלה המטרידה – איפה יתאכסנו האורחים והאם יש לבוש מיוחד לאירוע.

נלמד גם ההבדלים בין עריכת שבת חתן בבית כנסת, לבין שבת חתן במלון – מה היתרונות והחסרונות של כל שיטה ועוד ועוד.

אתם מוכנים? בבקשה..

 

מה זה בכלל שבת חתן? איך מקובל לחגוג שבת חתן? מה מקור המנהג ומה ההבדלים בין שבת חתן בעדות אשכנז ובעדות המזרח? מהי שבת כלה? מה זה שבת חתן בר מצווה? איך לחגוג שבת חתן? ואיך אפשר לארגן את האירוע נכון? באתר זה תוכלו למצוא את המדריך המלא על שבת חתן, שבת כלה ושבת חתן בר מצווה, כולל מידע על מנהגי שבת חתן ושבת כלה בעדות השונות ומקורותיהן וטיפים שימושיים לארגון נכון ומהנה של האירוע, בין אם בחרתם לחגוג שבת חתן בבית מלון, בבית או בבית הכנסת.