מלון לשבת חתן

אנו מציעים חווית אירוח ברמה של מלון לשבת חתן ומאפשר לכם ליהנות ביחד עם מוזמניכם מדירות אירוח יוקרתיות, אולם סעודות מפואר ושפע מתקנים שיעמדו לרשותכם

 

שבת חתן היא אירוע מרגש במיוחד אשר בדרך כלל מתקשר עם חתונה (אך מאפיין גם חגיגת בר מצווה). על פי המסורת, שבת חתן היא השבת הסמוכה לחתונה כאשר בני ספרד מציינים אותה לאחר החופה, ובני אשכנז לפניה.

המוקד המרכזי של החגיגה הוא כמובן תפילת השחרית בשבת, אך מדובר בהרבה מעבר לכך. למעשה, עם השנים, השתרשה המסורת לחגוג את שבת החתן ביחד עם כל בני המשפחה והחברים כבר החל מערב שבת ועד לתפילת ההבדלה. דהיינו, בניגוד לאירועים משפחתיים נקודתיים (כמו חינה, חתונה, ברית או בר מצווה), שבת חתן הוא אירוע מתמשך. היות ומשפחות רבות בישראל אינן מסוגלות לעמוד באתגר אשר טמון ב אירוח שבת חתן בבית, התפתח בשנים האחרונות טרנד חדש של ארגון שבת חתן במלון.

 

 

למה לעשות שבת חתן במלון?

מלון לשבת חתן הוא אופציה מצוינת גם מבחינת המשפחה החוגגת וגם מבחינת המוזמנים. ראשית, היות והשמחה כוללת לינה ולפחות שלוש- ארבע ארוחות, שבת חתן בבית מלון מאפשרת לחתן ולבני משפחתו ליהנות עם המוזמנים ולא לטרוח כל היום סביב סידורי הלינה, הילדים, הסירים והניקיונות.

כמו כן, בזכות חדרי האירוח במלון, המשפחה והמוזמנים נהנים מלינה מסודרת ואינם צריכים לבלות את השבת בצפיפות על מזרונים מונחים על הרצפה. זהו פרמטר מהותי במיוחד כאשר ישנם תמיד מוזמנים עם תינוקות ו/או מוזמנים מבוגרים הזקוקים לתנאי לינה נוחים.

כיום, פועלים בישראל שורה ארוכה של מלונות לשבת חתן אשר מציעים לאורחים גם בית כנסת צמוד (ואפילו פרטי) אשר עומד לרשות האורחים. בנוסף, ניתן כמובן להתאים את תפריט הארוחות לסגנון הספציפי של השבת. למשל, לפי רמת כשרות מצופה, סגנון עדתי, מנות מיוחדות לצמחונים, מנות מיוחדות לילדים וכיוצא בזה.

מה חשוב לבדוק לגבי מקום לשבת חתן?

במידה והחלטתם לארגן הפעם את השבת החגיגית בבית מלון, ישנם מספר פרמטרים שחשוב לוודא מראש. ראשית, בדקו היטב את רשימת המוזמנים ווודאו הגעה מראש. כאשר השבת נערכת בבית מלון, אין מקום לטעויות ויש להזמין את המקומות באופן מסודר. יתרה מזו, השיבוץ של האורחים בחדרים תלוי רבות בהרכב המשתתפים. לדוגמה, אורחים דתיים ישוכנו בדרך כלל בקומות הנמוכות (ואף ללא צורך במעלית שבת), ואורחים מסורתיים פחות יוכלו להתארח בקומות העליונות. כמו כן, במידה וישנן משפחות אשר זקוקות לסידורי לינה מיוחדים כגון עריסות תינוק או מיטות יחיד מתקפלות, יש לדאוג לכך מבעוד מועד.

לגבי בית הכנסת, יש לוודא היטב מהו מרחק ההליכה לאולם התפילה וכמה מתפללים יכולים להיכנס במקביל במקום. בדרך כלל, מומלץ לבחור מלון לשבת חתן אשר יש בו בית כנסת במתחם.

סוגיה חשובה היא כמובן האוכל שיוגש לאורחים. על פי רוב, כאשר שבת חתן מתחילה בערב שבת ומסתיים במוצ"ש, מדובר בארבע ארוחות מרכזיות – צהריים בשישי, ערב בשישי, בוקר בשבת וצהריים בשבת. לעיתים, משפחות בוחרות להרחיב את התפריט עם ארוחת ערב בשבת או לקצר אותו מבלי לערוך סעודה בצהרי שישי. כך או כך, יש להקפיד שהתפריט יתאים לאופי האורחים ולשמור על כשרות לפי המוזמן המחמיר ביותר. בגזרה הקולינארית צריך לוודא גם שהתפריט כולל מנות מיוחדות לפי דרישה (כגון מנות לאורחים חולי סכרת, מנות ילדים, מנות צמחוניות וכו').

במסגרת ארגון האירוע, כדאי גם לדאוג להפעלות נוספות לזמנים שבין התפילות והארוחות. למשל, משפחות רבות יוצאות לסיורים רגליים באזור או לטיול קצר לפארק סמוך. בנוסף, ניתן לבדוק האם עומד לרשות האורחים גם אולם פרטי שבו ניתן לארגן משחקי חברה, הפעלות לילדים וכדומה. זכרו כי שבת חתן היא אירוע רב משתתפים שהצלחתו טמונה רבות בארגון המקדים.

לארגן שבת חתן

אנו מציעים לכם כעת אירוח יוקרתי כמו מלון במתחם דירות מפואר בבאר שבע. המגדל ממוקם באזור מרכזי בבירת הנגב והוא ממתין לכם עם דירות אירוח זוגיות ומשפחתיות. הדירות מאובזרות עם מיטות נוחות, מזרנים נהדרים, מטבחון, מקלחת, שירותים, פינת ישיבה וסלון קטן. כמו כן, צוות המקום דואג לנקות את הדירות והמתחמים הציבוריים לפני הגעת האורחים והמגדל מעמיד לרשותכם אולם תפילה פרטי, אולם התכנסות לארוחות וקישור עם חברת קייטרינג מובילה.

מלונית2

מלון שבת חתן

חדר אוכל 6

מלון לשבת חתן

דירה זוגית 2

מלונות לשבת חתן

בית כנסת שבת חתן

מלון שבת חתן – מלונית בן גוריון